Zajęcia w Instytucie Niskich Temperatur PAN
Środa, 08 Luty 2012 12:48
     Tradycją naszej szkoły są coroczne wyjazdy na zajęcia organizowane przez wyższe uczelnie oraz instytuty naukowe. Tym razem uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.
     Po bardzo interesującym wykładzie o nadprzewodności, uczniowie zapoznali się z pracą naukowców w Laboratorium Krystalografii, Spektroskopii Materiałów Laserowych oraz Badań Magnetyków.
     Tematyka badawcza Instytutu obejmuje wszechstronne badania fizykochemiczne struktury ciała stałego oraz jej wpływu na własności fizyczne, chemiczne i spektroskopowe, ze szczególnym naciskiem położonym na badania w niskich temperaturach. Specjalnością Instytutu są badania m. in. nadprzewodników.