Festiwal Uczniowskiej Nauki
Piątek, 25 Maj 2012 09:02

19 maja 2012r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Festiwalu Uczniowskiej Nauki (FUN) we Wrocławiu. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej pracy uczniów w szkolnych kołach naukowych w ramach programu Akademia uczniowska realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Młodzież podzielona była na dwie grupy. Pierwsza pod wodzą Pani Katarzyny Zięby- matematyka i druga Pani Karoliny Dzierwy- biologia. Grupa matematyczna rozwiązywała problem „Czy poprzez taniec można pokazać symetrię”. Uczniowie mieli przygotowane plakaty, prezentację oraz „symetryczny taniec”, który prezentowali na swoim stanowisku. Grupa biologiczna za pomocą różnych doświadczeń podjęła się odkrycia tajemnic roślin. Po zaprezentowaniu się na wszystkich czekała „naukowa niespodzianka”. Zakończenie festiwalu (FUN) upamiętniliśmy wspólnym zdjęciem.