DZIEŃ PAPIESKI
Poniedziałek, 13 Październik 2014 12:44

W niedzielę 12 października 2014 r. obchodzony był Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

Z tej okazji odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka, która po raz pierwszy odbyła się nie jak dotychczas w Katedrze Legnickiej, lecz w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

W tym szczególnym wydarzeniu udział wzięły Poczty Sztandarowe Szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Legnickiej.

Wśród zaproszonych znalazło się również nasze Gimnazjum, którego Poczet Sztandarowy włączył się w uroczyste obchody Dnia Papieskiego. Delegację naszej szkoły tworzyli: Pani Dyrektor Irena Sikora-Kołodyńska, Pan Piotr Chmielik oraz asysta i opiekun Pocztu Sztandarowego.

W programie oprócz Mszy Świętej znalazła się również przedstawienie okolicznościowe przygotowane przez dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Diecezji Legnickiej Sursum Corda pod batutą Pana Marka Garcarza.

Słodkim akcentem uroczystości był poczęstunek w Centrum Spotkań im. Jana Pawla II.

opiekun Pocztu: K. Szymczykowska