Festiwal Nauki i Sztuki
Wtorek, 24 Marzec 2015 11:20

Festiwal Nauki i Sztuki od kilku już lat jest w naszej szkole uroczystym powitaniem wiosny. Po raz kolejny dzień ten wypełniony był ciekawymi wydarzeniami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Młodsi i starsi miłośnicy nauki mogli odwiedzić Cyrk Fizyczny, obejrzeć ciekawe doświadczenia chemiczne, dokonać pierwszych odkryć z zakresu chemii i przyrody, wykonać dmuchane sześciany, a także zbudować pierwsze roboty - szczotkoboty.


Ci, którzy lubią zmagania, mogli wziąć udział w turnieju matematycznym, konkursie mitologicznym oraz quizie dotyczącym krajów anglojęzycznych.
Na smakoszy czekały przysmaki - zdrowa żywność oraz potrawy charakterystyczne dla kuchni krajów niemiecko- i anglojęzycznych.
Dla pasjonatów zabaw sportowych przygotowano zabawy z chustą i grę w klasy oraz fitball dance. Szkolni artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas "Talent Show". Sporo dowiedzieliśmy się o wiosennych tradycjach.
Nie zabrakło również poważniejszych tematów. Uczniowie klas trzecich, przed którymi już wkrótce pierwsze poważne życiowe decyzje, mogli zapoznać się z zawodami przyszłości, a wszyscy ci, którym bliskie są sprawy dotyczące społeczeństwa, zasad współpracy, wzięli udział w działaniach pod hasłem "Solidarna szkoła".
Jak zawsze, był to wspaniały dzień, pełen wrażeń i uśmiechu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego wyjątkowości.
Za rok - powtórka. : )

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 634155

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

 Zapraszamy na nasz blog