„Mamy to! – szlifujemy transgraniczną telewizję”
Środa, 15 Listopad 2017 00:00

W dniach 16-21.10.2017 r. 18 uczniów z naszej szkoły realizowało projekt pt. „Mamy to! – szlifujemy transgraniczną telewizję”w Łucku na Ukrainie.Razem z 18 uczniami z łuckiego Gimnazjum nr 4, młodzież wzięła udział w warsztatach dziennikarskich, nagrywała etiudy filmowe, poznawała kulturę i historię obu regionów, korzystała z technologii mobilnych w celach edukacyjnych.Tajniki pracy w mediach uczniowie zgłębiali w lokalnych siedzibach radia i telewizji.

Czas wolny wypełniło zwiedzanie Łucka i Lwowa. Projekt otrzymał dofinansowanie z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w ramachkonkursu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Beneficjentem projektu jestGmina Miejska Bolesławiec.Opiekunami projektu są panie Agnieszka Gerwatowska, Martyna Daczkowska i Ewa Mieniek.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz relacji telewizyjnej łuckiego Kanału 12.