Patron szkoły
Nasza delegacja na Uroczystościach Beatyfikacyjnych naszego patrona bł. Jana Pawła II w Krzeszowie
Środa, 04 Maj 2011 09:06

     1 V 2011 Delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym i wychowawcami  J.Kutrybą, B. P. Chmielik i A. Mroczek  brała udział w diecezjalnych uroczystościach Beatyfikacyjnych naszego patrona w Krzeszowie. Do udziału w tej modlitwie dziękczynnej za Beatyfikację Jana Pawła II obecny biskup legnicki Stefan Cichy zaprosił delegacje szkół noszących imię nowego Błogosławionego.
 

 

 

 

 

 

W uroczystościach wzięło udział ponad 1500 osób z całej diecezji. Po relacji z placu św. Piotra w Rzymie i Mszy św. w sanktuarium krzeszowskim  celebrowanej przez biskupa Tadeusza Rybaka rozpoczął się festyn rodzinny  z udziałem m.in. dziecięcego zespołu „Dzieci Dawida” z Domu Kultury z Koskowic.

 
Obchody X Dnia Papieskiego.
Poniedziałek, 11 Październik 2010 07:30

   
    W niedzielę  10.10.2010 Poczet Sztandarowy w składzie: Katarzyna Chłopecka, Eliza Makiej, Dominika Sierpień,  Aleksandra Bartczak, Aleksander Kinach i Mateusz Turek,  reprezentujący naszą szkołę wraz z opiekunami  p. Beatą i Piotrem  Chmielik, uczestniczył w uroczystej Mszy św. z okazji obchodów X Dnia Papieskiego pod hasłem „ Odwaga Świętości”.              
    Msza św. odprawiona został w katedrze Legnickiej, przewodniczył jej  Ks. bp Marek Mendyk.  Po uroczystościach wszyscy spotkali się  na wspólnym niedzielnym  obiedzie w Wyższym Seminarium Duchownym. 
  

 
Nadanie imienia
Wtorek, 18 Maj 2010 13:02

    18 maja 2010 r. to dzień szczególny w historii Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu. Od dzisiaj nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II. Obyła się uroczystość wręczenia sztandaru, w której wzięło udział wielu znamienitych gości. Odczytano uchwałę Rady Miasta Bolesławiec o nadaniu imienia. Po raz pierwszy wykonano oficjalnie hymn gimnazjum.
    Po uroczystości zaproszeni goście zwiedzali okolicznościowe wystawy poświęcone patronowi szkoły oraz dokonali wpisu do wystawionej księgi.
    W przygotowanie uroczystości zaangażowana była cała społeczność naszego gimnazjum. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

 

Więcej…
 
Konkurs wiedzy o Janie Pawle II
Piątek, 23 Kwiecień 2010 08:01
We czwartek 22 kwietnia odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
I m. Karolina Turek, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy
II m. Joanna Rybacka,  Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu
III m. Kamila Chrobot, Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu
Więcej…
 
Patron szkoły- Jan Paweł II
Piątek, 09 Styczeń 2009 18:16

Karol Wojtyła przyszedł na świat w ciepły i pogodny dzień 18 V 1920 roku w Wadowicach, małym miasteczku, leżącym u podnóża Beskidu Małego. Jednym z pierwszych dźwięków, jakie usłyszał, była modlitwa dobiegająca z oddalonego o kilka kroków kościoła, gdzie trwało nabożeństwo majowe. Ojcem Karola był zawodowy wojskowy, zaś matka zajmowała się domem, poświęcając cały swój czas wychowaniu synów.   
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 611713

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

 Zapraszamy na nasz blog