Lekcje fizyki...
Piątek, 20 Luty 2009 08:26

...na Uniwersytecie

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w lekcji fizyki zorganizowanej przez Instytut Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ciekawe pokazy i eksperymenty, prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu, dotyczyły zagadnień związanych z właściwościami materii, takich jak: zmiany stanów skupienia, zależności temperatury od ciśnienia, rozszerzalności temperaturowej, własności substancji w niskich temperaturach, napięcia powierzchniowego.

Szczególne wrażenie na uczniach wywarły eksperymenty z ciekłym azotem i suchym lodem.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w takich zajęciach wzbudzi większe zainteresowanie fizyką, a także przybliży poznanie podstawowych praw przyrody i zależnych od nich zjawisk fizycznych.