Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży w Dreźnie
Czwartek, 15 Październik 2009 13:00

” CZY JESTEŚ TAKI, JAKIM CIĘ WIDZĘ?- JAK WZAJEMNIE UCZY SIĘ O SOBIE CZESKA, POLSKA I NIEMIECKA MŁODZIEŻ”

W dniach 08.10- 10.10 odbył się w Dreźnie 2 World Culture Forum z udziałem międzynarodowych referentów i przedstawicieli oświaty, kultury, polityki, nauki i religii. W ramach tego wydarzenia fundacja Daetz-Stiftung zorganizowała 09. października Dzień Międzynarodowego Spotkania Młodzieży z Polski, Czech i Saksonii. Z tej okazji zaproszono nauczycieli, młodzież, naukowców i polityków do wspólnej dyskusji na temat form i możliwości, dzięki którym młodzi ludzie, poprzez zdobywanie wiedzy o mentalności, tradycji i oczekiwaniach sąsiadów, mogliby uczyć się otwartości we wzajemnych relacjach.

Uczniowie naszej szkoły: Nicol Miler, Karolina Sabadasz, Tomasz Cieślak, Konrad Barrek, Marcin Sojka wraz z koleżankami z Gimnazjum nr 2, jako reprezentanci szkół z Bolesławca, mieli przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.
   Najbardziej podobał nam się artystyczny akcent występ clowna z dyskusją zatytułowaną  „Przezwyciężenie barier kulturowych przez sztukę clownów” oraz warsztaty interaktywne, w trakcie których wspólnie śpiewaliśmy piosenki w trzech językach. Takie spotkanie dało przede wszystkim okazję do poznania różnych kultur i obcowania z językiem obcym. Na koniec mogliśmy też zobaczyć ciekawe miejsca w Dreźnie.

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość