"Z pieśnią ku wolności" - koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Czwartek, 12 Listopad 2009 23:04

Narodowe Święto Niepodległości było w tym roku obchodzone po raz 91. Ten wyjątkowy dzień został uczczony w naszej szkole specjalnym koncertem (nad którego przygotowaniem czuwały panie: Aleksandra Sozańska – Kut i Monika Kalinowska) zatytułowanym  „Z pieśnią ku wolności”
    Jego mottem stały się słowa S. R. Dobrowolskiego: „Poległym chwała, wolność żywym, niech płynie w niebo dumny śpiew”. Szczególną oprawę dla spektaklu stworzyły dekoracje przygotowane przez panie: Katarzynę Ziębę i Ewę Kuczyńską.
    Uczniowie klasy I b oraz Paulina Szurgot z kl. III a zaprezentowali najpiękniejsze pieśni powstałe na przestrzeni dziejów, takie, dzięki którym dziś potrafimy odtworzyć klimat czasów minionych – marzenia, nadzieje, niepokoje, klęski i triumfy, które towarzyszyły ludziom pragnącym żyć w wolnej ojczyźnie.