Aktualności Biblioteki
Wtorek, 02 Marzec 2010 00:00

Biblioteka i czytelnia Gimnazjum Samorządowy nr 3 wraz z Centrum Multimedialnym, które zostało zainstalowane w ramach projektu współfinansowego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE. Do dyspozycji użytkowników są cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Zapraszamy Czytelników codziennie, od poniedziałku do piątku wgodzinach:
Poniedziałek 7.30-15.00
Wtorek 7.30-15.00
Środa-czwartek-piątek 7.30-13.00

Należy pamiętać, że do czytelni szkolnej wchodzimy bez kurtek i plecaków, zachowując ciszę, gdyż jest to miejsce pracy z książką, a także nauki własnej naszych Czytelników!

W bibliotece, prócz lektur, można znaleźć wiele ciekawych książek z literatury popularnonaukowej, obyczajowej, książek przygodowych, historycznych i fantastycznych. Oferujemy też bogaty księgozbiór podręczny i cztery stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Istnieje też możliwość wydrukowania napisanych prac.

W bibliotece każdy Czytelnik jest zawsze mile widziany!

Biblioteka prenumeruje także i udostępnia wiele tytułów bardzo ciekawych i przydatnych uczniom oraz nauczycielom czasopism, w których publikowane są najbardziej aktualne artykuły ze wszystkich dziedzin wiedzy. Do najbardziej poczytnych i popularnych czasopism należą m.in.: „Victor Gimnazjalista”, „Eko-Świat”, „Zdrowie”,,,Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne”, „Turysta Dolnośląski”, „Biblioteka w Szkole”, „Wychowawca”,,,Miłujcie się!”, „Oblicza Edukacji”, „Nowa Szkoła”,,,Dyrektor Szkoły”,,,Edukacja i Dialog”,,,Mówią Wieki”,,,Wieści Gminne”,,,Wiadomości Historyczne”, „Matematyka w Szkole”, „Chemia w Szkole”, „Biologia w Szkole”.

W bibliotece szkolnej dbamy także o to, aby Czytelnicy mogli zdobyć wiele „informacji,

czytając gazetki tematyczne i oglądając wystawy.

- Rok Juliusza Słowackiego

- Wybitne osoby z,dysleksją

- Październik między narodowym miesiącem bibliotek szkolnych.

- Listopad miesiącem pamięci o zmarłych

- Z pierwszą wigilijną gwiazdką

- Dzień Kobiet