Jesteśmy Mistrzami Dolnego Śląska...
Czwartek, 20 Maj 2010 10:13
 ...w Meczach Matematycznych!
W sobotę 15 maja 2010r. w Instytucie Matematycznym Uniwesytetu Wrocławskiego odbyła się rozgrywka finałowa IX edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych. Nasz drużyna w składzie: Maks Brandt, Magda Filip, Maciej Woźny, Łukasz Janiec, Kuba Suchcicki, Aleksander Kinach, Kacper Piecyk, Jakub Feret, Roman Fekete, Piotr Kopeć  zajęła I miejsce!
W sumie pokonaliśmy  44 gimnazja z województw:  Dolnośląskiego, Opolskiego, Łódzkiego  i Wielkopolskiego. Rozegraliśmy  7 spotkań i każde wygraliśmy. W finale pokonaliśmy drużyny z gimnazjum z Lublina i z gimnazjum z Ząbkowic  Śląskich. Emocje były ogromne, a walka zacięta.
W  nagrodę w najbliższą sobotę drużyna jedzie na wycieczkę do Kleinwelki. Otrzymaliśmy również Puchar Prezesa Fundacji Meczów Wrocławskich i pomoce dydaktyczne dla szkoły.
Jest to ogromny sukces uczniów i nauczycieli, którego nie udało się osiągnąć wielu innym szkołom.