Dzień sportu 17 czerwca 2010 - "Wejdź do gry!"
Środa, 23 Czerwiec 2010 08:08

Dzień Sportu wystartował turniejem koszykarskich trójek. Zgłosiło się do niego 9 drużyn (w tym jedna dziewcząt), które zostały podzielone na dwie grupy. Awans do półfinałów uzyskiwały 2 najlepsze drużyny z każdej grupy.
  Mecze były rozgrywane do osiągnięcia przez jedną z ekip 12 punktów lub zakończenia czasu przewidzianego na 1 spotkanie, czyli 10 minut. Zawody sędziował Piotr Rydz.W tym dniu bezkonkurencyjną drużyną byli Cwaniaki w składzie: Adam Kutryba, Łukasz Pająk i Dawid Szkirpan, którzy wygrali wszystkie mecze. W finale pokonali Zip Skład (Dominik Hucał, Rafał Kośmider i Patryk Okraska).Gościem specjalnym turnieju był Krzysztof Roszyk, reprezentant Polski, obecnie zawodnik Turowa Zgorzelec, a poprzednio gracz Prokomu Trefl Sopot z którym wywalczył tytuł Mistrza Polski w sezonie 2007/2008.

Po zawodach „trójek” odbył się konkurs rzutów za 3 punkty. Rzucano z 3 stanowisk, na każdym znajdowały się 3 piłki, dwie pierwsze liczyły się za jeden punkt, a ostatnia na stacji za „trzy”. Osoby z 3 najlepszymi wynikami przechodziły do ścisłego finału. Najniższe miejsce na podium zajął Dawid Szkirpan, drugi był Patryk Okraska, najcelniej rzucał Maciej Kokosiński, który odniósł zwycięstwo. Turniej był bardzo widowiskowy,  nagrody atrakcyjne. Już dzisiaj wielu zawodników czeka na następną edycję turnieju.

Kolejną relację prezentujemy z gry - "Wskakuj"!
 I miejsce zajął zespół dziewcząt z 3B, który prezentuje niedościgłe mistrzostwo dla innych klas. Dziewczyny przeskoczyły przez skakankę 270 razy bez opuszczenia oczka.  W skład zespołu wchodziły: - Natalia Kolańska, Agnieszka Żurowska, Kinga Radziejewska, Magda Czarnota, Justyna Palczewska, Marta Bartosik, Daria Ciach, Karolina Baran.
II miejsce zajęła klasa 1A. Drużyna złożona z dziewcząt i chłopców oraz miłego gościa pani Agnieszki Korczak przeskoczyła skakankę 57 razy.
III miejsce wywalczyła klasa 2b i 2d.Wspólny zespół przeskoczył skakankę 53 razy. Dziękujemy za udział wszystkim entuzjastycznie nastawionym do skakania zespołom.

GLANY: Ola Folga, Klaudia Mosiądz
Poniżej zgłoszone drużyny, które nie wystąpiły w turnieju z powodu jednoczesnego udziału w innych grach: piłce nożnej lub trójkach koszykarskich.Ciacha: Natalia Kolaska, Magda CzarnotaCziterzy: Rafał Górecki, Piotr BorowczakMiszcze: Grzegorz Mitura, Artur KucharczykHeja: Amadeusz Skokun, Dawid BednarzMietki: Adam Kutryba, Mateusz TurekBezendu: Wiktoria Mienculewicz, Kasia Frydryk

Kolejną artakcją dostępną dla naszych uczniów okazał się 'Konkurs wiedzy o sporcie". Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników, z których pierwsze trzy lokaty zajęli Adam Kutryba, Amadeusz Skokun, Paweł Kafel.  Konkurs przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, w której zawodnicy wykazali się dużą wiedzą ogólną na temat sportu. Poniżej widnieje kilka przykładowych pytań, z którymi musieli zmierzyć się nasi uczestnicy:

1. Co ile lat odbywają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie?
2.  Jaka jest długość bieżni na stadionie lekkoatletycznym ?
3.  Panczenista to zawodnik uprawiający, który rodzaj jazdy na łyżwach?
4.  Ile kilometrów wynosi dystans biegu maratońskiego ?
5.  Ilu zawodników przebywa na boisku w meczu piłki ręcznej ?
6.  Jaką długość ma basen olimpijski ?
7.  Co oznaczają kolory kół na fladze olimpijskiej ?
8.  Gdzie odbyły się pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie ?
9.  Koń, kij i piłeczka służą do uprawiania ?
10. Ojciec nowożytnych Igrzysk Olimpijskich ?
11. Z jakich konkurencji składa się Triathlon ?
12. Do ilu punktów gra się pierwszego seta w piłce siatkowej plażowej ?
13. Ile minut piłkarz ręczny spędza na ławce kar w wyniku faulu niesportowego ?
14. Wymień 3 zawodników reprezentacji Polski w koszykówce ?
15. Ile kroków może zrobić zawodnik trzymając piłkę bez kozłowania w piłce ręcznej ?
16. Jak nazywa się skocznia narciarska w Zakopanem ?
17. Jaką dyscypliną zajmuje się FIFA ?
18. Co to jest korner?
19. Jak nazywają się wyścigi żaglówek ?
20. Ile okrążeń przejeżdżają żużlowcy w jednym biegu ?

Dalej należy wspomnieć o turnieju "Tylko dla Siaczy", który dostarczył nam niemałe emocje.
Siłacz Oskar Sulikowski podniósł "13" 13 razy, zajmując tym samym trzecią lokatę. Drugie miejsce zają Krystian Gasior, wykonując 14 podniesień "13".
I nie ma mocnych na Kacpra Kołkowskiego. Po pięknej walce wykonał 15 podniesień "13".