DBAJMY O NASZE ŚRODOWISKO
Czwartek, 17 Marzec 2011 10:54
Dnia 10.03.2011r. uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali akcję promocyjną, dotyczącą odnawialnych źródeł energii oraz segregacji elektrośmieci.
Impreza odbyła się na bolesławieckim rynku o godz. 10:00.

Na przeprowadzenie akcji otrzymaliśmy zgodę Prezydenta Miasta i akceptację Dyrektora miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu. Zaopatrzeni w plakaty, ulotki, balony przemarszowaliśmy ulicami miasta do centrum, gdzie wyjaśnialiśmy mieszkańcom, co to są odnawialne źródła energii oraz zachęcaliśmy do oddawania tzw. elektrośmieci do właściwych punktów zbiórki. Następnie rozdawaliśmy ulotki. Przechodnie przystawali, słuchali naszych argumentów, chętnie brali ulotki a dzieciom rozdaliśmy balony. Mamy nadzieję, że wielu mieszkańców naszego miasta wie więcej więcej OZE i elektrośmiechach.
Lista uczestników:
Klasa 2d:
Czopko Piotr, Gortych Dawid, Gruszeczki Igor, Jojczyk Paulina, Koban Filip, Kołacz Daria, Konecka Martyna, Miękina Krystian, Niziałek Klaudia, Niziałek Martin, Piotrkowska Daria, Przepiórki Kacper, Rupa Adrian, Sura Adriana, Sura Natalia, Szaro Sebastian, Szwedo Kamila, Walska Natalia, Zawada Iwona, Zawada Klaudia
Ekoklub:
Natalia Jarząb, Emilia Bysiec, Jessika Mierzwa, Patrycja Marcinów, Marlena Bram, Edyta Kozińska, Joanna Hwaszcz, Ewa Latosińska, Karolina Mrozik.
Opiekunami były p. Aleksandra Jaskowska oraz p. Małgorzata Zięba