Szkoła Pełna Zasobów
Piątek, 11 Maj 2012 07:58

Dnia 9.05.2012 odbyły się w naszym gimnazjum zajęcia szkoleniowe w ramach programu Szkoła Pełna Zasobów. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy II E wraz z wychowawcą klasy p. Karoliną Dzierwa.

Uczniowie brali udział w wielu grach dydaktycznych i symulacyjnych, quizach oraz grach zespołowych z zakresu gospodarowania energią i racjonalnego jej wykorzystania. Wizyta animatorów była jednym z etapów całego programu, który trwa do końca bieżącego roku szkolnego. Program ten jest  pomysłem CEO, w którym uczniowie odnajdują powiązania między wykorzystaniem energii a obszarami życia społecznego, świadomej konsumpcji czy eksploatowania zasobów naturalnych. Coraz więcej mówi się o alternatywnych źródłach energii, wskazując, że zmiana dotychczasowych sposobów pozyskiwania energii jest konieczna, aby nasz planeta mogła funkcjonować prawidłowo. Niewielu młodych ludzi jest jednak w stanie zrozumieć zalety elektrowni wodnych czy wiatrowych, gdyż na co dzień nie mają do czynienia z tego typu formami pozyskiwania energii.