Jesteśmy Szkołą Humanitarną!
Wtorek, 05 Czerwiec 2012 08:16

31 maja 2012 r. podczas konferencji podsumowującej roczną współpracę z Polską Akcją Humanitarną otrzymaliśmy tytuł Szkoły Humanitarnej. Jest on uwieńczeniem pracy całej społeczności szkolnej oraz świadectwem naszego  zaangażowania w różne akcje charytatywne i edukację humanitarną.
Realizowaliśmy działania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, zgłębiając zagadnienia globalnych współzależności w wymiarze społecznym, kulturowym, ekonomicznym i ekologicznym. Zrozumienie mechanizmów zależności daje nam szansę na zachowanie odpowiedzialnej postawy wobec zachodzących  w świecie procesów oraz krytycznego spojrzenia na nie.  Chcemy czynić świat lepszym- to hasło  Szkolnego Klubu Szkoły Humanitarnej. Koordynatorem  projektu Szkoła Humanitarna  była pani Ludmiła Rutka. Składamy podziękowania panu Piotrowi Rydzowi za pomocy w realizacji działań .