List od Świętego Mikołaja.
Czwartek, 06 Grudzień 2012 13:42

Kochane Dzieci!

Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję Wam za listy i ciepłe słowa skierowane do mnie. Po tylu dniach ciężkiej pracy miło jest usiąść przy kominku i poczytać Wasze listy. Jak dobrze wiecie, dzisiaj mikołajki, czyli: moje święto. Wiele z Was, drogie dzieci, zadawało mi ważne pytania. Czy naprawdę istnieję? Kim jestem? Jak wyglądam? Sądzę, że cała magia tkwi w tajemnicy, w niedopowiedzeniu, w wyobraźni…

Przejdźmy do najbardziej oczekiwanego momentu, mianowicie do rozdawania prezentów. W tym roku Wasze prośby były rozmaite, poczynając od nowych komputerów, poprzez bardzo osobiste – np. o zdrowie bliskich, kończąc na marzeniach o pokoju na świecie. Jak pewnie się domyślacie, nie jestem w stanie spełnić wszystkich marzeń w tym samym czasie, ale stopniowo będę je realizował. Jednym z głównych – i jakże miłych – obowiązków, jakie muszę dzisiaj spełnić, jest rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy list do Św. Mikołaja”. Dotarło do mnie wiele prac. Nie było łatwo, napisaliście wiele wspaniałych listów. Niektóre wzruszały do łez, inne bawiły, a wszystkie chwytały za serce. Po naradach z Panią Mikołajową i elfami wybrałem dziewięć prac, które nagrodziłem. Nie zapominajcie jednak, że każdy z Was jest zwycięzcą i o każdym będę pamiętał podczas rozdawania prezentów.
  Na zakończenie chcę powtórzyć raz jeszcze: pamiętajcie, magia tkwi w tajemnicy… Kto we mnie wierzy, na pewno się nie zawiedzie. Pozdrawiam Was gorąco i życzę Wam oraz Waszym bliskim zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia!

Laureaci:
1.      Rafał Burzawa kl. 5B SP nr 1
2.      Dorota Łanoszka kl. 3F GS nr 3 i Marta Ziółkowska I PG
3.      Paulina Pawłowicz kl. 1A GS nr 1

Wyróżnienia:
Kornel Poznański kl. 4B SP nr 3
Katarzyna Strojek kl. 2A GS nr 1
Oliwia Żabińska kl. 3F GS nr 2
Dominika Perdon kl. 5B SP nr 1
Cyntia Hyjek kl. 4C SP nr 1

Fundatorami nagród w konkursie są:
Księgarnia Agora