"I Ty możesz zostać Demostenesem!" - etap szkolny konkursu
Poniedziałek, 11 Marzec 2013 01:03

W piątek, 8 marca, odbył się etap szkolny konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”. Zadaniem uczestników było wygłoszenie napisanego przez siebie przemówienia skierowanego do rówieśników. Tematyka wystąpień była bardzo zróżnicowana, a teksty – ciekawe, pozwalające spojrzeć na świat oczami nastolatków.

Zwycięzcami konkursu okazali się:
- w kategorii I (uczniowie klas VI szkoły podstawowej i klas I gimnazjum): Klaudia Kotwica, Nicol Morawiec – klasa I b;
- w kategorii II (uczniowie klas II i III gimnazjum): Magdalena Dalecka – kl. III c, Karolina Domańska – kl. II b.
Dorota Łanoszka z kl. III f oraz Kacper Gąsiorowski z kl. II c zostali wyróżnieni przez jury.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitych prezentacji, a laureatom życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu konkursu (eliminacji międzyszkolnych, które odbędą się 27 marca).