Dolnośląski Demostenes - Mistrz Mowy Polskiej wybrany!
Czwartek, 09 Maj 2013 08:05

Dolnośląskim Demostenesem
– Mistrzem Mowy Polskiej
została Magdalena Dalecka.

W środę (8 maja) w sali konferencyjnej BOK-MCC w Bolesławcu odbył się finał konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”. Wzięło w nim udział jedenaścioro uczestników ze szkół w Bolesławcu, Jeleniej Górze, Zgorzelcu i Wrocławiu. Znakomite wystąpienia młodych mówców, którzy prezentowali napisane przez siebie przemówienia, poruszając w nich tematy niezwykle ważne i przypominając o sile słowa, wywarły ogromne wrażenie na słuchaczach.

Jury – pod przewodnictwem p. B. Sulskiej – naczelnika Wydziału Społecznego Urzędu Miasta Bolesławiec – wybrało najlepszych mówców.

Dolnośląskim Demostenesem – Mistrzem Mowy Polskiej, zwyciężczynią konkursu została Magdalena Dalecka (uczennica Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Bolesławcu – Gimnazjum Samorządowego nr 3 im. Jana Pawła II).

Ponadto przyznano nagrody w dwóch kategoriach konkursowych.
W kategorii I (uczniowie klas VI szkół podstawowych i I gimnazjum) dwa równorzędne drugie miejsca zdobyły:
- Natalia Laska (Gimnazjum nr 1 im Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze),
- Klaudia Kotwica (Miejski Zespół Szkół nr 3 w Bolesławcu - Gimnazjum Samorządowe nr 3 im. Jana Pawła II)

W kategorii II (uczniowie klas II i III gimnazjum):
II miejce – Maja Szocińska (II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu),
III miejsce – Karolina Szachniewicz (Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu),
wyróżnienie – Marcin Arcimowicz (Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!