DZIEŃ PAPIESKI
Wtorek, 15 Październik 2013 08:15
W niedzielę 13. października 2013r. obchodzony był Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Papież dialogu”.
Z tej okazji w Katedrze Legnickiej odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka.
W tym szczególnym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Legnickiej wraz ze sztandarami.
Aby tradycji stało się zadość Gimnazjum Samorządowe nr 3 również włączyło się w uroczyste obchody Dnia Papieskiego. Delegację naszej szkoły tworzyli: Pan Piotr Chmielik i asysta Pocztu Sztandarowego z Panią Dyrektor Ireną Sikorą-Kołodyńską na czele.
W programie oprócz Mszy Świętej znalazła się również wizyta w budynku Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie zaproszeni goście uraczeni zostali pysznym obiadem.
Całą uroczystość zwieńczyło słuchowisko muzyczno-literackie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wojcieszycach.

opiekun Pocztu: K. Szymczykowska