KONKURSY DLA WŁADAJĄCYCH SŁOWAMI
Czwartek, 13 Luty 2014 19:10

Wszystkich uczniów, którzy rozumieją, na czym polega potęga słowa, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursach, które odbędą się po feriach zimowych.

• Eliminacje szkolne 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego – 5 marca 2014 r. (dwie kategorie: recytacja i poezja śpiewana; recytatorzy prezentują wiersz lub fragment prozy, tematyka utworów – dowolna);
  • Etap szkolny wojewódzkiego konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej” – 12 marca 2014 r. Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objęli: Dolnośląski Kurator Oświaty, Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Polski Związek Logopedów oraz Prezydent Miasta Bolesławiec.
    Zadanie polega na napisaniu i wygłoszeniu tekstu - przemówienia lub wypowiedzi w innej formie (np. rap) - na temat mieszczący się w kategorii „Świat wokół mnie”, skierowanego do rówieśników, zwracającego uwagę na warte popularyzowania lub niewłaściwe zjawiska dostrzegane przez uczestników. Ze względu na specyficzny charakter konkursu wyklucza się następujące formy: wiersz, piosenka; czas prezentacji: 2 – 3 minuty.