Zmagania szkolnych Demostenesów
Środa, 25 Marzec 2015 08:12

24 marca w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne konkursu "I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej". Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych (kl. VI szkoły podstawowej i kl. I gimnazjum oraz kl. II i III gimnazjum). Zadanie konkursowe polegało na wygłoszeniu napisanego przez siebie i skierowanego do rówieśników przemówienia na wybrany temat. Tematy - jak i sami mówcy - były bardzo różne. Szkolni Demostenesi mówili o tym, co ich niepokoi, zachwyca, porusza, pasjonuje - w świecie, w którym żyjemy. Zwyciężczyniami w poszczególnych kategoriach zostały:

- Agnieszka Bieniasz (kl. VI c) - I miejsce, Wiktoria Góra (kl. VI c) wyróżnienie (w grupie młodszej);

- Magdalena Kotwica (kl. III a) - I miejsce, Aleksandra Rogala (kl. III a) - II miejsce, Oliwia Miszkiewicz (kl. III a) - III miejsce (w grupie starszej).

Magda i Agnieszka będę reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w piątek, 27 marca, w CIK "Orzeł" w Bolesławcu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwyciężczyniom życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych.