Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
Poniedziałek, 23 Maj 2016 00:00

Już po raz ósmy  dzięki współpracy Diecezjalnego Centrum Edukacyjnego w Legnicy i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu w naszej szkole, odbył się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.

W br.  wpisując się w przygotowania do XXXI Światowych  Dni Młodzieży  w Krakowie, organizatorzy konkursu podjęli decyzję by tematem przewodnim  stała się historia SDM.

Zakres wiedzy wymaganej w konkursie obejmował okres pontyfikatu Ojca św. Jana Pawła II w latach 1984-2005 - Światowe Dni Młodzieży:

- Wydarzenia, które poprzedziły ŚDM (spotkanie młodych z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia w Rzymie oraz spotkanie młodych z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieżyw Rzymie);

- Historia corocznych spotkań Jana Pawła II z młodzieżą w wymiarze diecezjalnymi międzynarodowym;

- Znajomość treści orędzi,  przemówień, hymnów i symboli związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży;

W eliminacjach szkolnych wzięło udział  250 uczniów z  10 gimnazjów  powiatu bolesławieckiego. Po napisaniu testu, wyłonionych zostało trzech uczniów z najlepszymi wynikami, którzy reprezentowali swoje szkoły w kolejnym etapie. Najlepsza znajomością tematu wykazali się:

I m – Katarzyna Marusiak- I Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu

II m  - Michał Jóźków– Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu

III m – Magda Sawin– Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Bolesławcu

wyróżnienia:

Ewelina Wołoszyn - Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu

Jakub Osip- Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu

Jacek Konefał – Publiczne Gimnazjum Zakonu Pijarów w Bolesławcu

Wręczenie nagród odbędzie się 16 czerwca br. na uroczystej gali w Teatrze Starym.

Piotr Chmielik

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość