Fizyka
V Konkurs Fizyczny
Środa, 17 Maj 2017 11:44

16 maja w naszej szkole odbył się finał V Powiatowego Konkursu Fizycznego. Do konkursu zakwalifikowało się 15 uczniów z 13 gimnazjów powiatu bolesławieckiego. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte, test interaktywny (komputerowy) oraz wykonali i opisali zadanie eksperymentalne.

Więcej…
 
Konkurs fizyczny
Środa, 24 Luty 2016 00:00

 

23 lutego odbył się etap szkolny IV Powiatowego Konkursu Fizycznego, w którym wzięło udział 15 uczniów. Zwycięzca Mateusz Friedek z klasy 3d będzie reprezentował nasze gimnazjum w finale powiatowym.

Więcej…
 
„Fale elektromagnetyczne”
Czwartek, 21 Styczeń 2016 11:02

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wybrali się do Wrocławia, gdzie na Wydziale Fizyki i Astronomii uczestniczyli w wykładzie pt. „Fale elektromagnetyczne”, prowadzonym przez panią profesor Ewę Dębowską. Lekcja fizyki zawierała informacje dotyczące: spektrum fal elektromagnetycznych – od fal radiowych do promieniowania gamma, światło: odbicie i załamanie, barwy, dyfrakcja, interferencja i polaryzacja oraz zjawisko fotoelektryczne. Oczywiście teoria wzbogacona została ciekawymi doświadczeniami.

 
Lekcje fizyki na Uniwersytecie
Czwartek, 03 Grudzień 2015 00:00

 

Uczniowie klas II naszego gimnazjum wybrali się do Wrocławia, gdzie na Wydziale Fizyki i Astronomii uczestniczyli w wykładzie pt. „Ruch i siły”, prowadzonym przez dr. Zygmunta Mazura. Teoria wzbogacona została ciekawymi doświadczeniami.

Więcej…
 
Wyróżnienie w konkursie fizycznym
Wtorek, 29 Kwiecień 2014 00:00

 

 

Uczennica klasy  IIb Karolina Galek  została wyróżniona w XII Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiatko” i uzyskała honorowy tytuł dla zwycięzców „TAON”

Gratulujemy

 
Powiatowy Konkurs Fizyczny
Czwartek, 13 Grudzień 2012 08:44
W dniu 11.12.2012. r. 27 uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w szkolnych eliminacjach I Powiatowego Konkursu Fizycznego. Do finału powiatowego zakwalifikowali się: Karol Wilk, Piotr Michalski i Marcin Galek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
 
XV Dolnośląski Festiwal Nauki
Czwartek, 27 Wrzesień 2012 18:22

Nasi uczniowie wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki organizowanym przez uczelnie wyższe we Wrocławiu. Festiwal zorganizowany był po raz piętnasty. Organizatorzy to ludzie parający się na co dzień nauką, jak i związani ze sztuką oraz przedstawiciele firm i instytucji użutku publicznego. Spośród bogatej oferty zajęć wybraliśmy: ,,Cyrk fizyczny" i ,,Fizykę na wesoło" (Uniwersytet Wrocławski) oraz ,,Pokaz zeroemisyjnego pojazdu" i ,,Uroczyste zakończenie edycji stacjonarnej XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki" (Politechnika Wrocławska). 

Więcej…
 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 684345

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

 Zapraszamy na nasz blog