Język niemiecki
Szkolny Drużynowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
Środa, 07 Marzec 2018 13:20

2 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, do którego przystąpiły dwuosobowe drużyny z klas II i III gimnazjum. Na 17 oddziałów rękawicę podjęło 13 klas. Do celów Konkursu należało poszerzanie wiedzy i rozbudzanie zainteresowania kulturą

i historią krajów niemieckiego obszaru językowego, kształtowanie tolerancji wobec innych tradycji i zwyczajów jak również kształtowanie umiejętności pracy zespołowej i zachęcenie do dalszej pracy w zakresie poznawania języka niemieckiego.... dalej

 
Wyniki konkursu języka niemieckiego „Schau in meine Welt”
Poniedziałek, 26 Luty 2018 11:12

W tym roku szkolnym odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu z języka niemieckiego „Schau in meine Welt”. Uczniowie mieli za zadanie w max. 5-osobowych  grupach nakręcić  film o tematyce przewodniej: „Mein Hobby”. Ocenie podlegały następujące kryteria: zgodność z tematem, poprawność i bogactwo językowe oraz oryginalność i wkład pracy.

Więcej…
 
ETAP POWIATOWY IX POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
Wtorek, 23 Maj 2017 07:00

W czwartek, 18 maja 2017 r., w naszym gimnazjum odbył się etap powiatowy IX Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klas drugich i trzecich. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu znajomości gramatyki i leksyki języka niemieckiego, a także historii, kultury i geografii krajów niemieckojęzycznych. Konkurs trwał 90 minut i wzięło w nim  udział aż 42 uczniów z 11 gimnazjów powiatu bolesławieckiego.

Ogromnym sukcesem jest zajęcie w tym konkursie II miejsca przez ucznia naszej szkoły - Macieja Michałowicza z klasy II a.

Gratulujemy!

 
„zDolny Ślązak Gimnazjalista”
Wtorek, 24 Listopad 2015 00:00

 

 

Z przyjemnością informujemy, że w II etapie konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z języka niemieckiego Sławek Ciosek (III c) zdobył 35 punktów na 43 możliwe, co dało mu II miejsce wśród wszystkich uczniów powiatu bolesławieckiego.

Gratulujemy serdecznie!

 
Mistrzowie języka niemieckiego
Poniedziałek, 18 Marzec 2013 00:56

 14 marca odbyła się pierwsza edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, zorganizowanego przez germanistów z II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Konkurs składał się z dwóch etapów: testu oraz rozmowy na zadany temat (w j. niemieckim).

Zdobywczynią pierwszego miejsca okazała się Daria Zioła (III F), drugiego – Sławomir Ciosek (I A).

Specjalne wyróżnienie przyznano uczniowi klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2, który awansował do drugiego etapu i znakomicie radził sobie podczas rozmowy.

Gratulujemy zwycięzcom!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 689584

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

 Zapraszamy na nasz blog