Ekologia
Ciekawa lekcja
Poniedziałek, 07 Marzec 2016 00:00


3 marca uczniowie III b uczestniczyli w zajęciach w Nadleśnictwie Bolesławiec, podczas których p. leśnik, Anna Makielska, opowiadała o gospodarce Lasów Państwowych oraz niezwykłościach Borów Dolnośląskich.

Nasze koleżanki i koledzy zakończyli te zajęcia bogatsi o wiedzę na temat gospodarki leśnej, zwierząt oraz przyrządów do pomiaru drewna, a także istotnej funkcji lasów. 
Następne spotkanie - w maju, w szkółce leśnej.

 
„Ekologiczna megabateria”
Poniedziałek, 02 Grudzień 2013 10:23
 28 listopada nasi uczniowie odwiedzili niemiecka szkołę w Hoyerswerdze. Wycieczka odbyła się na podstawie projektu „Ekologiczna megabateria”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, na jakiej postawie działa bateria, czym jest napięcie i natężenie, jakie znaczenie ma dla nauki elektrochemia oraz odkryli, że energię można czerpać prosto z natury. Na początku spotkania odbył się wykład.  
Więcej…
 
MAMY „ZIELONĄ FLAGĘ”
Poniedziałek, 23 Wrzesień 2013 12:41
Szkoły dla ekorozwoju - to program edukacji i aktywności ekologicznej realizowany od 11 lat przez Fundację - Partnerstwo dla Środowiska, w który włączyło się ponad 1000 szkół z całej Polski. Od 5 lat należy on do międzynarodowej sieci Eco - Schools – przyznającej najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla szkół na całym świecie.
Więcej…
 
Konkursy przyrodnicze
Niedziela, 09 Grudzień 2012 22:51

 


 6 grudnia odbył się w naszej szkole „Turniej nauk przyrodniczych z elementami ekologii dla klas drugich”. Do konkursu przystąpiły drużyny trzyosobowe wybrane w wyniku eliminacji klasowych. 

Uczniowie odpowiadali na pytania z materiału klasy pierwszej z zakresu biologii, geografii, chemii oraz fizyki. I miejsce zdobyła drużyna z klasy II B w składzie : Ilona Czyżewska, Karolina Domańska i Daria Pasierbiewicz. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Organizatorkami turnieju były panie: Karolina Dzierwa i Aleksandra Jaskowska.

Więcej…
 
"W krainie łużyckich wód i mokradeł" - etap regionalny konkursu
Środa, 07 Listopad 2012 21:15

  

 

7 listopada 2012 roku odbył się etap regionalny konkursu pt. „W krainie łużyckich wód i mokradeł”, w którym trójka uczniów z klasy III d naszego gimnazjum (Justyna Marnicka, Milena Dmuchowska i Karol Wilk) zdobyła IV miejsce. Gratulujemy!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 689587

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

 Zapraszamy na nasz blog