Wymiana
„Młodzi olimpijczycy na start!”
Poniedziałek, 10 Czerwiec 2013 07:46

20 uczniów z Mittelschule Gesundbrunnen w Bautzen i Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu, biorących udział we projekcie „Młodzi olimpijczycy na start!”, miało okazję do ponownego spotkania się – tym razem w Bolesławcu, w dniach: 3 – 7 czerwca 2013 r. opiekunami uczniów byli nauczyciele: Agnieszka Szulc – Jednoróg, Piotr Bajer i Adrian Graczyk.     

              

Program obejmował uczestnictwo w zajęciach sportowych (biegi na orientację, gry i zabawy w hali sportowej oraz turniej piłki nożnej, w którym wzięła udział również nieuczestnicząca w projekcie młodzież z Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu), rekreacyjnych (w Bolesławieckim Parku Wodnym ORKA) oraz wycieczkę do Karpacza.

Podsumowaniem spotkania było rozdanie nagród, dyplomów oraz medali pamiątkowych, a także wspólne obejrzenie prezentacji ze zdjęciami z całego projektu.

Podczas realizacji projektu uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, poznania atrakcji miast leżących na terenie historycznych Łużyc oraz poprawy kondycji fizycznej. Zajęcia sportowe służyły propagowaniu idei fair play oraz promocji aktywnego wypoczynku.

 Pomimo zakończenia działań, uczniowie z Polski i Niemiec są w stałym kontakcie, korespondują ze sobą, rozmawiają za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Podkreślają również, że tego typu przedsięwzięcia powinny być realizowane także w przyszłości.

 

Organizatorem projektu – wymiany młodzieżowej „Młodzi olimpijczycy na start!” - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa było Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu.

 

 
Młodzi olimpijczycy na start!
Środa, 22 Maj 2013 00:00

    Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, poprawa kondycji fizycznej i poznanie atrakcji miast leżących na terenie historycznych Łużyc to główne cele wymiany uczniowskiej między Mittelschule Gesundbrunnen w Bautzen a Gimnazjum Samorządowym nr 3, która trwała od 13 do 17 maja. Program 5-dniowego pobytu w Niemczech obejmował uczestnictwo w zajęciach sportowych (piłka nożna, siatkowa i koszykowa, badminton, skok wzwyż) i wycieczkach. Uczniowie poznali Kleinwelkę (zwiedzili park miniatur i park dinozaurów), przeżyli mnóstwo przygód w parku linowym KLETTERWALD, podziwiali zabytki Goerlitz i Bautzen.

 


Więcej…
 
„Młodzi olimpijczycy na start!”
Środa, 06 Marzec 2013 11:23
   Nasze gimnazjum bierze udział w projekcie „Młodzi olimpijczycy na start!” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa. 
    Już w maju grupa dwudziestu naszych uczniów pojedzie na tydzień do Bautzen- Niemcy, aby uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu treningowym. 
  W czerwcu grupa niemieckich uczniów będzie gościć w naszej szkole podczas Szkolnych Igrzysk Olimpijskich. Mamy nadzieję, że nawiążemy przyjaźnie, a nasza współpraca zaowocuje w przyszłości!
 
 Zapraszamy uczestników wymiany do wpisów powitalnych na blogu: mlodziolimpijczycynastart.blogspot.com

 
 


Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 689587

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

 Zapraszamy na nasz blog